Muzyczne Lato w amfiteatrze – Naira Ayvazyan i Tomasz Białek

Ładowanie Wydarzenia

Zapraszamy na Koncerty Letnie w amfiteatrze miejskim w każdą sobotę lipca i sierpnia.

W sobotę 18 lipca o godzinie 17.00 na scenie amfiteatru z koncertem „Randez Vous z operetką i musicalem”wystąpią Naira Ayvazyan (sopran) i Tomasz Białek (tenor). 

Naira Ayvazyan to absolwentka Prywatnej Szkoły Operowej A. Teligi. Urodziła się i wychowywała w Armenii. Już jako dziecko, uczęszczała na zajęcia śpiewu tańca i uczyła się gry na fortepianie. Będąc w Polsce, podjęła naukę w PSM ll St. w Gliwicach, w klasie śpiewu solowego. Naira Ayvazyan jest uczestniczką wielu festiwali (”Ave Maria”- 2006 r., ”Gloria”- 2007 r., 2008 r., ”Viva Il Canto” 2009 r.), konkursów (im. Fr. Platówny we Wrocławiu 2000 r., konkurs operetkowy im. I. Borowickiej w Krakowie 2006 r., Konkurs im. A. Didura w Bytomiu w 2008 r.) oraz kursów wokalnych m.in. u Aleksandra Teligi i Igora Kuszplera. Obecnie koncertuje po całej Polsce, wyśpiewując repertuar operowo-operetkowy. Współpracowała ze znakomitymi dyrygentami m.in.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski, Sławomir Chrzanowski, Lesław Sałacki, Marian Vach, Wojciech Szaliński. Występowała m.in. z Gliwickim Teatrem Muzycznym, Operą i Filharmonią Podlaską, z Filharmonią Zabrzańską. W 2010 r. wcieliła się w rolę tytułowej bohaterki śląskiej wersji operetki ”Wesoła Wdówka”. Premiera sztuki miała miejsce w Operze Śląskiej w Bytomiu. Wszechstronnie uzdolniona, zaskakuje publiczność ciągłą metamorfozą sceniczną. Uwielbia śpiew, taniec i… piękne suknie.

Tomasz Białek od najmłodszych lat związany z muzyką. W 2000 roku rozpoczął naukę w Państwowym Policealnym Studium Zawodowym Wokalno-Baletowym w Gliwicach. Współpracował również z Teatrem Muzycznym w Gliwicach, był także artystą śląskiego kabaretu Raki z nowej paki. Uzyskawszy dyplom aktora scen muzycznych, rozpoczął stałą współprace z teatrem w Gliwicach. Od 2011 roku występował już jako jego solista. W swoim dorobku ma wiele ról pierwszo jak i drugoplanowych. Wśród najważniejszych należy wymienić: Barnaba Tucker w Hello, Dolly!, Jim Boy w Kwiecie Hawaii, Billy w 42 ulicy, Travis w Footloose, Kupido w Orfeuszu w piekle, Młodszy brat w Ragtimie, Enrico Piselli w Nocy w Wenecji, Raoul St. Brioche w Wesołej Wdówce oraz Lis w Małym Księciu.

Ponadto, od kilku lat koncertuje na terenie całego kraju wraz z sopranistką Nairą Ayvazyan, obecnie gwiazdą Teatru Muzycznego Castello. Razem tworzą zgrany, piękny i utalentowany duet operetkowy, dzięki czemu ich koncerty cieszą się olbrzymim powodzeniem.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Koncerty odbywać się będą w nowym reżimie sanitarnym. Ilość miejsc w amfiteatrze jest ograniczona. Przy wejściu do amfiteatru konieczna będzie dezynfekcja rąk, zakrycie ust i nosa oraz dotosowanie się do obowiązujących wytycznych. 

Lipiec 18 2020

Szczegóły

Data: 18 lipca (sob.)
Godzina: 17:00
Cena biletu: FREE
Kategoria: , , ,

Miejsce

SCK Amfiteatr

ul. Chopina
Siemianowice Śląskie, 41-100

+ Google Map

Telefon:

32 355 58 21

Repertuar tego miejsca