ODWOŁANE WYDARZENIE Electro Music – Caville i Funkasanki

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
Czarny mikser dźwięku z suwakami i kolorowymi przyciskami.

Siemianowickie Centrum Kultury – Park Tradycji zaprasza na koncert ELECTRO MUSIC, który odbędzie się 21 maja o godzinie 18.00. Wystąpią: Caville oraz Funkasanki.

Caville to  projekt, który za tekstami niesie głębsze znaczenie. Powstał jesienią 2019 roku, zainicjowany potrzebą dzielenia się emocjami, energią, przekazem i twórczością, która nie znajdowała już miejsca w jednej osobie. Pierwszy album wydany 30 września 2020 roku to połączenie wyłaniającej się z mroku elektroniki z tanecznymi brzmieniami. Muzyka i teksty tworzone przez Toma Drogokupca to forma artystycznej zabawy łączącej w sobie wiele form pokazujących, że dzisiejsza twórczość to nie tylko określone schematy. Pod koniec marca ukażę się pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek zespołu.

Funkasanki – nieco ekscentryczna dwójka grająca downtempo. Niepoprawni marzyciele, samozwańczy tancerze, pełni dystansu do siebie wierzą niczym Blues Brothers w muzyczną misję od Boga. W piosenkach poruszają tematy relacji, szacunku i miłości, ubierając wszystko w prostą i szczerą formę. Na energetycznych koncertach przełamują obraz typowych duetów elektronicznych łącząc sample z wiodącym wokalem, syntezatorami, perkusją i swoim znakiem rozpoznawczym – Funkasanki wyszeptanym pomiędzy utworami. W 2020 roku pod szyldem netlabelu My Name Is New wytwórni Kayax ukazała się druga płyta zespołu Last Call, którą promuje singiel Know My Name.

 

Muzyka elektroniczna ma silne korzenie w Siemianowicach Śląskich. To tutaj od lat 70 tworzy jeden z najbardziej znanych w Polsce i Europie użytkowników syntezatorów Mooga – Józef Skrzek.
W SCK – Park Tradycji mieliśmy już przyjemność gościć twórców muzyki elektronicznej – Skrzeka, Makowieckiego, Blooma. Obecnie powracamy z koncertami i wydarzeniami gdzie prym będzie wiodła muzyka elektroniczna.  Wspólnie posłuchamy tego co nowe, poddamy refleksji i rewizji muzykę z syntezatorów, zwrócimy się do przeszłości, sięgniemy po nieznane i skrywane. Otwórzmy szerzej scenę Parku Tradycji dla muzyki elektronicznej!

Maj 21 2021

Szczegóły

Data: 21 maja (pt.)
Godzina: 18:00
Cena biletu: 20zł
Kategoria: ,

Miejsce

SCK Park Tradycji

ul. E. Orzeszkowej 12
Siemianowice Śląskie, 41-103

+ Google Map

Telefon:

(32) 765 27 40

Organizator

Siemianowickie Centrum Kultury
Telefon: 32 228 7280
E-mail:
Skip to content