Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

W weekend 7-8 kwietnia w Parku Tradycji odbędzie się druga edycja HAJER LEVEL. Czekają na nas warsztaty muzyczne, wystawy i pokazy sprzętu, gorące after party i koncerty z udziałem międzynarodowych gwiazd gitary basowej i perkusji.

W dniach 7-8 kwietnia zabytkowe, pokopalniane wnętrza Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich po raz kolejny wypełnią się dźwiękami basu i perkusji.  To właśnie w tym klimatycznym i wyjątkowym miejscu szkoła perkusyjna Drumset Academy z Wojkowic  razem z Siemianowickim Centrum Kultury i Stowarzyszeniem Artyści Siemianowicom organizują warsztaty HAJER LEVEL – jedno z niewielu wydarzeń w  Polsce poświęcone w całości sekcji rytmicznej. Impreza odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie.

Nieprzypadkowy jest wybór obiektu jak i nieprzypadkowa jest nazwa. Organizatorom zależy aby dzięki imprezie każdy z uczestników wzniósł się na swój muzyczny i artystyczny „hajer level” a jednocześnie jest ona grą słowną z wyrazem „hajer” – czyli górnik. Stąd właśnie górniczy obiekt i industrialne klimaty tego wydarzenia.

W planie wydarzenia przewidziano koncerty, warsztaty, pokazy i wystawy sprzętu, sesję autografów oraz niedzielne after party. Każdy od muzyka po rodziny z dziećmi znajdzie tu coś dla siebie.

W ramach swojej trasy TAMA-MEINL Europe/Asia Clinic Tour ’18, w przerwie między Finlandią, Słowacją i Indiami, do Siemianowic przyleci po raz kolejny węgierski perkusista  Peter Szendofi, który nie tylko poprowadzi zajęcia lecz również zagra sobotni koncert ze swoim projektem LOOP DOCTORS. Po raz drugi w Parku Tradycji zagra basista Andrew „The Bullet” Lauer, nazywany objawieniem europejskiej gitary basowej. Andrew poprowadzi dwie serie warsztatów oraz wystąpi z finałowym koncertem promującym swoją drugą płytę The 2nd journey. Po raz pierwszy będziemy gościć perkusistę Adama Marko, który niedawno poprowadził lekcję dla amerykańskiej platformy edukacyjnej Drumeo. Wystąpił na wielu międzynarodowych festiwalach perkusyjnych. Oprócz licznych projektów sesyjnych jest perkusistą i motorem napędowym progresywno-metalowej grupy Special Providence, która zdobywa uznanie na całym świecie supportując m.in. legendarny Dream Theater.  W programie także sprawdzony, polski duet Piotra Czyji (perkusja) jednego z czołowych polskich edukatorów, nauczyciela jednej z najlepszych szkół perkusyjnych w Polsce – Drumset Academy, piszącego comiesięczne artykuły szkoleniowe do magazynu Perkusista oraz znanego już dobrze Kosmy Kalamarza (bas). Panowie poprowadzą swoje indywidualne kliniki oraz wspólną sesję treningową dla basistów i perkusistów. W niedzielę Kosma Kalamarz wystąpi również z koncertem swojego jazzowego projektu PKS Trio. Niespodziankę dla basistów szykuje również Taurus Amp, który w sobotę przygotuje specjalny pokaz Taurus Amp Bass Show.

Oprócz warsztatów i koncertów, przez całe dwa dni czynna będzie wystawa sprzętu gdzie każdy będzie mógł zobaczyć i przetestować sprzęt muzyczny takich producentów jak m.in. TAMA, MEINL, Ibanez, Taurus Amp, Lukawski, BlackHawk, PePercussion, RM Cajon. Na wystawę zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi. Gra i testowanie różnych instrumentów będzie świetną zabawą dla maluchów a przy okazji będą mogły przekonać się czy złapią „muzycznego bakcyla”.

 

Całość zakończy sesja autografów i afterparty z udziałem muzyków w Sztajger Club zlokalizowanym w piwnicach Parku Tradycji.

Wydarzenie nie byłoby możliwe również bez wsparcia lokalnych parterów, którzy włączyli się w tryby naszej muzycznej machiny: m.in. Rosomak S.A.; Milimex S.A., MMJ, Małe Bistro, Sztajger Club.

Bilety na koncerty i warsztaty do nabycia w kasach Siemianowickiego Centrum Kultury oraz na stronie www.bilety.siemck.pl. Wstęp na wystawę sprzętu jest bezpłatny.

2 dniowe warsztaty muzyczne bas lub perkusja – 100 zł (cena zawiera „pakiet uczestnika z koszulką i gadżetami sponsorów” oraz wstęp na wszystkie koncerty)

Karnet na wszystkie 3 koncerty Hajer Level  – 20 zł

Bilety –  20 zł/szt. (koncert), 80,00 zł/szt. (warsztaty + koncert) do dnia 28.02.2018r.(przedsprzedaż) oraz 100,00  zł/szt. od dnia 01.03.2018r do dnia 07.04.2018r. do nabycia w kasach SCK i on-line:

Warsztaty basowe: http://www.bilety.siemck.pl/system_portal.php/repertoire.html?id=835

Warsztaty perkusyjne: http://www.bilety.siemck.pl/system_portal.php/repertoire.html?id=836

Koncert: http://www.bilety.siemck.pl/system_portal.php/repertoire.html?id=834

Kwiecień 07 2018

Szczegóły

Start: 7 kwietnia (sob.)
Koniec: 8 kwietnia (nie.)
Kategoria: , , , , ,

Miejsce

SCK Park Tradycji

ul. E. Orzeszkowej 12
Siemianowice Śląskie, 41-103

+ Google Map

Telefon:

(32) 765 27 40

Organizator

Siemianowickie Centrum Kultury
Telefon: 32 228 7280
E-mail: