24 maja o godzinie 18.00 w Siemianowickim Centrum Kultury – Willi Fitznera odbędzie się koncert z okazji Dnia Matki pt. „Klasyka z humorem”. Wystąpią: Agnieszka Zabrzeska – sopran, Wojciech Poprawa – tenor i Janusz Frączek – fortepian. Bilety dostępne w kasach SCK i online.
Agnieszka Zabrzeska jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Ukończyła z wyróżnieniem studia w klasie profesor Henryki Januszewskiej Stańczyk, dr Marty Brzezińskiej oraz mgr Reginy Gowarzewskiej Griessgraber. Swoje umiejętności doskonaliła również na kursach mistrzowskich prowadzonych przez m.in. Stefanię Toczyską, Ewę Iżykowską – Lipińską, Helenę Łazarską.
W swoim repertuarze posiada wiele arii, pieśni, arii operetkowych czy musicalowych, które miała okazję pokazać na wielu konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich m.in.: Konkurs Wokalny im. Haliny Halskiej we Wrocławiu. Z powodzeniem uczestniczyła w takich festiwalach jak Zagłębowski Festiwal Organowy, Muzyczny Vivaldi Festival, Muzyczne Lato wokół Pustyni Błędowskiej – Ave Maria w literaturze Muzycznej, czy XIX Pasymskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej. Obecnie współpracuje z Orkiestrą im. Arcyksiężnej Krystyny Marii Habsburg, koncertując w Polsce i za granicą.
Wojciech Poprawa – swiatowej sławy tenor – solista śląskich scen muzycznych. Absolwent Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Jana Ballarina. Śpiewał w 14 krajach Europy a także w USA , Kanadzie i Chinach podczas Expo 2010. Koncertuje również w całej Polsce. Od 1999 roku uczestnik wielu kursów i lekcji mistrzowskich takich sław, jak Wiesław Ochman, prof. Ryszard Karczykowski, prof. Wojciech Jan Śmietana, Daniel Weeks, Józef Kolesiński oraz Czesław Łuczak. Od wielu lat stały uczestnik kursów mistrzowskich maestro Kałudiego Kałudova. Ma na koncie polską prapremierę opery F. Schuberta pt. „Spiskowcy”, wystawioną na deskach Opery Krakowskiej w roli Astolfa. Od 2005 roku oprócz solowych koncertów prywatnych, związany zawodowo z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie. Z Zespołem „Śląsk” wykonywał partie solowe podczas nagrań wydawnictw płytowych Zespołu, m.in. „Idą Powstańcy – pieśni powstańców górnośląskich”, „Hej, koło Cieszyna – pieśni Ziemi Cieszyńskiej” (nominacja do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej Fryderyki 2010 w kategorii „Album Roku Folk/Muzyka Świata”).
Od 2017 r realizuje karierę solową.