Operetkowo na Dzień Matki

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Siemianowickie Centrum Kultury – Willa Fitznera zaprasza w czwartek 23 maja o godz. 18:00 na koncert „Klasyka z humorem” z okazji Dnia Matki. W magiczny świat operetki wprowadzą widzów Jan Maria Dyga (baryton) oraz Danuta Widuch – Jagielska (sopran). Bilety w cenie 20,00 zł do nabycia w kasach SCK raz online na www.bilety.siemck.pl

Jan Maria Dyga – Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, wydz. wokalno-aktorskiego. Reprezentował uczelnię na Festiwalu Jana Kiepury w Krynicy. Jego droga artystyczna zaczęła się od Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. W okresie muzycznej edukacji w Warszawie interesował się m.in. piosenką studencką i folkową. Dwukrotnie reprezentował stolicę na festiwalach w Zielonej Górze, zdobywając laury solistyczne i w duecie z Alicją Majewską. Bydgoska scena była jego debiutem operowo-operetkowym. W ramach audycji szkolnych współpracował z Filharmonią Pomorską. Po powrocie na Śląsk związał się z Państwową Operetką Śląską w Gliwicach, gdzie zrealizował kilkadziesiąt ról i partii wokalnych w klasyce operetkowej, musicalach, komediach, wodewilu, kabarecie i bajce muzycznej. Dla pogłębienia doświadczeń aktorskich pracował w Teatrze Nowym w Zabrzu. Od wielu lat koncertuje na wielu estradach, prezentując swoje programy.

Danuta Widuch- Jagielska – Artystka Teatru Muzycznego w Gliwicach. Znakomicie sprawdza się w repertuarze operetkowym, jak i pieśni oraz piosence. Znakomicie wykonuje m.in. musicalowy hit z „My fair Lady”-Przetańczyć całą noc czy przebój Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy”. Koncertuje na wielu estradach.

Maj 23 2019

Szczegóły

Data: 23 maja 2019
Godzina: 18:00
Cena biletu: 20zł
Kategoria: ,

Miejsce

SCK Willa Fitznera

ul. Fitznerów 3
Siemianowice Śląskie, 41-100

+ Google Map

Telefon:

(32) 763 2730

Organizator

Siemianowickie Centrum Kultury
Telefon: 32 228 7280
E-mail: