Piknik Country

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

W sobotę 8 września Siemianowickie Centrum Kultury zaprasza do amfiteatru w Parku Miejskim na kolejny PIKNIK COUNTRY. Tym razem na scenie siemianowickiego amfiteatru zaprezentują się WHISKEY RIVER, DAMIAN LUBER QUINTET oraz ALICJA BONCOL z zespołem KOALICJA. Początek koncertu – godzina 16.00. Wstęp wolny.

 

WHISKEY RIVER – Zespół WHISKEY RIVER jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów grających muzykę inspirowaną amerykańskim nurtem country. Grupa istnieje od 1990 roku. Założycielem był grający na gitarze akustycznej wokalista Antoni Kreis, będący również autorem i kompozytorem większości prezentowanych na płytach oraz koncertach piosenek.

Zespół WHISKEY RIVER zrealizował kilkanaście teledysków do własnych piosenek. Często zapraszany jest do programów telewizyjnych jako główny przedstawiciel tzw. rodzimej odmiany country. Od momentu założenia piętnaście razy pojawił się na jednej z największych europejskich imprez poświęconych muzyce country: Pikniku Country w Mrągowie, gdzie wielokrotnie występował obok najpopularniejszych amerykańskich gwiazd muzyki country. Ze swoimi koncertami grupa jeździ po całym kraju występując na imprezach przed kilkutysięczną publicznością, jak również w małych klubach i pubach muzycznych, gdzie obok piosenek z własnych autorskich płyt bardzo chętnie gra standardy bluesa, rock-n-rolla, folka i oczywiście country. Grupa WHISKEY RIVER poza granicami kraju miała okazję występować w Czechach, Słowacji, Rosji, Niemczech oraz Holandii. Dorobek płytowy zespołu to kilkanaście albumów na których obok autorskich piosenek śpiewanych w języku polskim znalazły się również tradycyjne kolędy oraz własne pastorałki i piosenki świąteczne w aranżacji country. Autorskie piosenki grupy często trafiają na szczytowe pozycje list przebojów muzyki country. Utwory grupy WHISKEY RIVER gościły również na antenie rozgłośni radiowych w USA i Kanadzie. Wiele pozycji z repertuaru grupy włączają do swego repertuaru młode, debiutujące grupy dla których WHISKEY RIVER stanowi swego rodzaju wzór do naśladowania na początku swej muzycznej kariery. Poszczególne utwory znalazły się dotąd na kilkudziesięciu składankach muzycznych poświęconych głównie muzyce country, blues i folk.

Zespół WHISKEY RIVER wielokrotnie zostawał laureatem nagród za wykonanie swych piosenek a jego członkowie otrzymywali wyróżnienia w plebiscytach ogłaszanych przez prasę zajmująca się nurtem country w Polsce. W 2004 r. zespół reprezentował Polskę w konkursie Country Europa jaki odbył się w ramach Pikniku Country w Mrągowie. Od kilku lat grupa WHISKEY RIVER zyskuje sobie coraz większą sympatię publiczności zza południowej granicy naszego kraju czego efektem są częste wizyty w Czechach i na Słowacji.

 

DAMIAN LUBER, twórca muzyki blues, funky, z elementami jazzu oraz bossa novy, to artysta o niebanalnej barwie głosu. Maluje muzyką, kreując poetyckie obrazy w świadomościach swoich słuchaczy. Magia? Nie – to po prostu głos Damiana, który przenosi odbiorcę w inny wymiar i daje mu poczucie oderwania od rzeczywistości.

Występował na takich festiwalach jak: Motywy Bluesa, Galicja Blues Festival, Blues nad Bobrem, Blues Colours, Bluestracje.

W swoim dorobku muzycznym grał m.in. z:

Eleanor Ellis (USA), Stanem Breckenridge (USA), Dorotą Zaziąbło, Dawidem Wydrą, Piotrem Horeckim, Robertem Szewczugą, Krzysztofem Maciejowskim, Peterem Beets (NL), Ireneuszem Dudkiem, Janem Stachurą.

Warsztat gitarowy szkolił u najlepszych m.in. u: Johna Gomm, Mike Dawes’a, czy Thomasa Leeb.

Warsztat wokalowy szlifował pod czujnym nadzorem Beaty Bednarz.

W 2015 roku światło dzienne ujrzała płyta „Do what you like”. Singiel promujący tę płytę ponad miesiąc utrzymywał się na pierwszym miejscu w notowaniu listy przebojów Radia17.

W 2012 roku wielokrotnie był gościem w Radio Centrum Kalisz, w audycji redaktora Andrzeja Jerzyka, a także Andrzeja Dąbrowskiego.

W swojej muzyce łączy elementy bluesa, funky, jazzu. W swoim dorobku ma nagrody/wyróżnienia m.in. na festiwalach: Galicja Blues Festival,  Blues nad Bobrem, Festiwal Bluesowy “Solówka”, Bluestracje, Festiwal Motywy Bluesa.

Damiana można usłyszeć w kilku konstelacjach:

Damian Luber – solo,

Damian Luber & Jacek Szuła,

Damian Luber Quartet ( Damian Luber – gitara, wokal, Jacek Szuła – harmonijki, Marian Wiśniowski – kontrabas, bas oraz Leszek Szewczuga – instr. perkusyjne, perkusja).

Jego wzorce muzyczne to: Adam Rafferty, Ray Charles, Tommy Emmanuel, Chet Atkins, John Mayer, Stevie Ray Vaughan…

 

ALICJI BONCOL & ZESPOŁU KOALICJA nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Artystka to bez wątpienia najlepszy żeński głos w polskiej muzyce country. Wielokrotna laureatka Plebiscytu fanów country „Dyliżanse” w kategorii Wokalistka Roku i Artysta Roku. Należy do ścisłej czołówki najbardziej uznanych wykonawców gatunku. Ceniona za silny głos o dużej rozpiętości i czystej intonacji sprawdzający się w szerokim spektrum repertuarowym, od countrowej klasyki poprzez zmysłowe ballady aż po drapieżnego, rockowego „pazura”. Każdy utwór, który śpiewa, czy to oryginalną kompozycję, czy standard, zabarwia własną charyzmą i energią porywając przy tym publiczność w każdym wieku.

 

 

   

 

Wrzesień 08 2018

Szczegóły

Data: 8 września 2018
Godzina: 16:00
Cena biletu: FREE
Kategoria: , , ,

Miejsce

SCK Amfiteatr

ul. Chopina
Siemianowice Śląskie, 41-100

+ Google Map

Telefon:

32 355 58 21

Repertuar tego miejsca

Organizator

Siemianowickie Centrum Kultury
Telefon: 32 228 7280
E-mail: