Piknik Country

Ładowanie Wydarzenia

W sobotę 8 września Siemianowickie Centrum Kultury zaprasza do amfiteatru w Parku Miejskim na kolejny PIKNIK COUNTRY. Tym razem na scenie siemianowickiego amfiteatru zaprezentują się zespól COACH, DAMIAN LUBER QUINTET oraz ALICJA BONCOL z zespołem KOALICJA. Początek koncertu – godzina 16.00. Wstęp wolny.

 

COACH:  Zespół powstał w 1985 roku w Krakowie. Debiutował w słynnej Piwnicy Pod Baranami. Repertuar grupy to standardy i utwory z gatunku muzyki country oraz wokalne i instrumentalne kompozycje w stylu country-rock, pop i westernswing z polskimi tekstami menedżera zespołu.

Coach cechuje duży profesjonalizm twórczy i wykonawczy, co stawia grupę w ścisłej czołówce polskich zespołów country. Coach jest uczestnikiem wszystkich ważniejszych imprez w kraju – dorocznych festiwali i pikników w Mrągowie, Lesku, Krakowie, Bydgoszczy, Osieku, Siemianowicach Śląskich, Zwierzyńcu, Ostrołęce, Ustrzykach Dolnych, Starachowicach itd. Występował również z powodzeniem za granicą w: Austrii, Czechach, Niemczech, Szwecji, Włoszech, na Litwie i w Szwajcarii, gdzie reprezentował Polskę na międzynarodowej imprezie Euro-Country Musie Masters – Kreuzlingen ’90.

Często prezentowany jest w programach radiowych – „W tonacji Trójki” Korneliusza Pacudy, w krakowskim Radiu Alfa, w audycjach „Radia dla Ciebie”, Radia Flash, Radia Oko w Ostrołęce oraz w programach telewizyjnych ” Scena Country” TV Polonia, ” Country Bar” TV Katowice, transmisjach ” live” z Pikniku Country w Mrągowie (TI Program TVP) i innych.

DAMIAN LUBER, twórca muzyki blues, funky, z elementami jazzu oraz bossa novy, to artysta o niebanalnej barwie głosu. Maluje muzyką, kreując poetyckie obrazy w świadomościach swoich słuchaczy. Magia? Nie – to po prostu głos Damiana, który przenosi odbiorcę w inny wymiar i daje mu poczucie oderwania od rzeczywistości.

Występował na takich festiwalach jak: Motywy Bluesa, Galicja Blues Festival, Blues nad Bobrem, Blues Colours, Bluestracje.

W swoim dorobku muzycznym grał m.in. z:

Eleanor Ellis (USA), Stanem Breckenridge (USA), Dorotą Zaziąbło, Dawidem Wydrą, Piotrem Horeckim, Robertem Szewczugą, Krzysztofem Maciejowskim, Peterem Beets (NL), Ireneuszem Dudkiem, Janem Stachurą.

Warsztat gitarowy szkolił u najlepszych m.in. u: Johna Gomm, Mike Dawes’a, czy Thomasa Leeb.

Warsztat wokalowy szlifował pod czujnym nadzorem Beaty Bednarz.

W 2015 roku światło dzienne ujrzała płyta „Do what you like”. Singiel promujący tę płytę ponad miesiąc utrzymywał się na pierwszym miejscu w notowaniu listy przebojów Radia17.

W 2012 roku wielokrotnie był gościem w Radio Centrum Kalisz, w audycji redaktora Andrzeja Jerzyka, a także Andrzeja Dąbrowskiego.

W swojej muzyce łączy elementy bluesa, funky, jazzu. W swoim dorobku ma nagrody/wyróżnienia m.in. na festiwalach: Galicja Blues Festival,  Blues nad Bobrem, Festiwal Bluesowy “Solówka”, Bluestracje, Festiwal Motywy Bluesa.

Damiana można usłyszeć w kilku konstelacjach:

Damian Luber – solo,

Damian Luber & Jacek Szuła,

Damian Luber Quartet ( Damian Luber – gitara, wokal, Jacek Szuła – harmonijki, Marian Wiśniowski – kontrabas, bas oraz Leszek Szewczuga – instr. perkusyjne, perkusja).

Jego wzorce muzyczne to: Adam Rafferty, Ray Charles, Tommy Emmanuel, Chet Atkins, John Mayer, Stevie Ray Vaughan…

 

ALICJI BONCOL & ZESPOŁU KOALICJA nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Artystka to bez wątpienia najlepszy żeński głos w polskiej muzyce country. Wielokrotna laureatka Plebiscytu fanów country „Dyliżanse” w kategorii Wokalistka Roku i Artysta Roku. Należy do ścisłej czołówki najbardziej uznanych wykonawców gatunku. Ceniona za silny głos o dużej rozpiętości i czystej intonacji sprawdzający się w szerokim spektrum repertuarowym, od countrowej klasyki poprzez zmysłowe ballady aż po drapieżnego, rockowego „pazura”. Każdy utwór, który śpiewa, czy to oryginalną kompozycję, czy standard, zabarwia własną charyzmą i energią porywając przy tym publiczność w każdym wieku.

 

Wrzesień 08 2018

Szczegóły

Data: 8 września (sob.)
Godzina: 16:00
Cena biletu: FREE
Kategoria: , , ,

Miejsce

SCK Amfiteatr

ul. Chopina
Siemianowice Śląskie, 41-100

+ Google Map

Telefon:

32 355 58 21

Repertuar tego miejsca

Organizator

Siemianowickie Centrum Kultury
Telefon: 32 228 7280
E-mail: