Twórczy Bajtel – Bajtle w kosmosie

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Mobilne Planetarium Orbitek

(dzieci od 2 – 6 lat)

Na zajęcia zaprosiliśmy prawdziwe Planetarium jakie znamy ze stacjonarnych dużych obiektów Astronomicznych z Chorzowa, Warszawy czy Torunia.

Wszystko dzięki miniaturyzacji technologicznej w XXI wieku i wykorzystaniu profesjonalnych urządzeń. Co nas czeka po rozłożeniu dmuchanej kopuły i zainstalowaniu projektorów?

Zanim wejdziemy do środka na seans z dzieciakami robimy „rozgrzewkę” z naszymi Planetami w formie dmuchanych piłek. Dzięki temu dzieci się z nami zaprzyjaźnią, przełamią „pierwsze lody” i zaobserwują , że Planety mają rożne kolory i wielkości.
Jak już widzimy, że wszyscy już są gotowi do działania to… Wchodzimy do środka kopuły i siedząc lub leżąc oglądamy „na suficie” seans:

„Rakietą do Planet”

– seans jest pełny emocji i zabawy, np. klaszczemy, żeby rakieta wystartowała, uczymy się piosenki o planetach, wspólnie odliczamy itp. zwiedzając Układ Słoneczny poznamy nasze planety z bliska. Dowiemy się ile ich jest, jakie mają cechy charakterystyczne. Zaobserwujemy, że Księżyc krąży dookoła naszej Ziemi, a wszystkie Planety dookoła Słońca. Poznamy Znaki Zodiaku i zaobserwujemy wszystkie Gwiazdozbiory nieba północnego.

Będziemy uczyć się i zarazem świetnie bawić, odkrywając tajemnice kosmosu!

Zgłoszenia pod numerem telefonu 606611845 lub na adres e’mail: hajduk-anna@wp.pl

Projekt realizowany w ramach programu Współ/kultura 2019

Październik 22 2019

Szczegóły

Data: 22 października 2019
Godzina: 17:00 - 19:00
Kategoria: , , ,

Miejsce

SCK Bytków

ul. Niepodległości 45
Siemianowice Śląskie, 41-106

+ Google Map

Telefon:

32 228 72 80

Organizator

Siemianowickie Centrum Kultury
Telefon: 32 228 7280
E-mail: