VII Siemianowickie Warsztaty Bluesowe

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

W dniach 30 lipca- 2 sierpnia (wtorek – piątek) w Siemianowickim Centrum Kultury-Bytków odbywać się będą VII Siemianowickie Warsztaty Bluesowe. W ramach warsztatów odbywać się będą zajęcia prowadzone przez znakomitych muzyków: BOHDANA LIZONIA – gitara, TOMASZA KAŃTOCHA – gitara basowa, MARKA OLMĘ – perkusja oraz ADAMA NIEDZIELINA – piano.

W programie warsztatów przewidziano zajęcia w grupach w godzinach 10.30-18.00. Koszt udziału w warsztatach wynosi 100 złotych od osoby. Bilety dostępne będą w kasie SCK- Bytków wyłącznie po wcześniejszym zapisie pod numerem telefonu 515 305 105.

Podsumowaniem warsztatów będzie koncert finałowy w Amfiteatrze Miejskim w sobotę 3 sierpnia. Od godziny 17.00 na scenie prezentować się będą uczestnicy warsztatów oraz ich wykładowcy, a na finał usłyszymy koncert w wykonaniu czołowego wokalisty jazzowego – Marka Bałaty. Towarzyszyć mu będą na scenie wykładowcy warsztatów: Bohdan Lizoń – gitara, Adam Niedzielin – piano, Tomasz Kańtoch – gitara basowa i Marek Olma- perkusja. W programie koncertu standardy jazzowe, blues oraz kilka utworów z repertuaru Czesława Niemena. 

Marek Bałata improwizujący wokalista jazzowy. Wykonuje głównie swoje oryginalne kompozycje, transkrypcje utworów F.Chopina oraz pieśni m.inn. Włodzimierza Korcza, Zygmunta Koniecznego, Andrzeja Zaryckiego, Włodka Pawlika-zdobywcy Grammy 2014, Stanisława Fiałkowskiego oraz utwory do filmów, różnych kompozytorów. Jest producentem muzycznym i wykonawcą jazzowej adaptacji Mszy Kreolskiej „ Misa Criolla ”Ariela Ramireza. Występował w musicalowej adaptacji powieści I.B. Singera „Sztukmistrz z Lublina” w Teatrach Warszawy i Wrocławia,  oraz  niemieckojęzycznej  wersji ( Der Zauberer von Lublin ) w Niemczech i Austrii. Również w adaptacji „Krwawe Gody” (wg. F.G.Lorca) w Teatrze Polskim we Wrocławiu oraz ostatnio w adaptacji „Dzieje Grzechu” S.Żeromskiego w Teatrze Capitol.  Regularnie  występuje z własnym Quintetem, w skład którego wchodzą najlepsi muzycy polscy. W 1996 założył oryginalny międzynarodowy zespół „CANTABILE IN JAZZ” w którym występowały wybitne wokalistki Urszula Dudziak, Michele Hendricks, Judy Niemack, oraz basiści  Mariusz Bogdanowicz, Anthony Jackson, A.Skrzypek. Inny projekt to TRILOGY czyli Art Lande (USA), Gunter Wehinger (A) i Marek Bałata (PL). Firma Gowi wydała CD Live „TRILOGY” a zespół odbył w 1999 r. trasę koncertową po USA z gościnnym udziałem Paula McCandlessa w sławnym klubie Yoshi’s w Oakland. Marek Bałata koncertował z takimi nazwiskami jazzu jak między innymi: Billy Hart, Steve Davis, Ernie Adams, Ronnie Burrage, Frank Lacy, Peter Madsen, Jeanfrancois Prins, Jack Van Poll, Marco Piludu, Andy Manndorff, Ronnie Burrage, Frank Lacy i niemal wszystkimi najwybitniejszymi artystami polskimi. … Koncertował w Europie z austriackim quartetem SONGLINES oraz KLEZMOKUM i KLEZ EDGE z leaderem Burtonem Greene. Jego ostatnia wyjątkowa produkcja to koncert NIEMEN-WSPOMNIENIE oraz MAŁA MSZA ORGANOWA J.HAYDNA. Przez 17-lat zwyciężał w corocznym plebiscycie JAZZ TOP  pisma  Jazz Forum  w kategorii Wokalista Jazzowy. Występował na scenach Europy, Kanady, USA i Japonii.

 

Lipiec 30 2019

Szczegóły

Start: 30 lipca 2019 | 10:30
Koniec: 2 sierpnia 2019 | 19:00
Cena biletu: 100zł
Kategoria: , , , ,

Miejsce

SCK Bytków

ul. Niepodległości 45
Siemianowice Śląskie, 41-106

+ Google Map

Telefon:

32 228 72 80

Organizator

Siemianowickie Centrum Kultury
Telefon: 32 228 7280
E-mail: